کاربرد های چراغ معاینه در پزشکی:

یکی از ابزار های کمکی برای ایجاد نور در معاینات پزشکی است که برای کمک به تشخیص دقیق رنگ پوست درحین معاینات پوستی مورد استفاده فراوان قرار می گیرد چراغ معاینه می باشد، البته چراغ معاینه کاربردهای زیادتری نیز دارد که برای معاینه نواحی مثل دهان و داخل گوش ها نیز بکار می رود.

انواع چراغ معاینه برای مصارف مختلف پزشکی، مطب، کلینیک های جراحی و بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرند و ازجمله لوازم ضروری پزشکی به شمار میروند که به نوعی در لیست تجهیزات هر پزشک دیده می شود.

نوع دیگر چراغ های پزشکی چراغ های جراحی هستند، این چراغ ها معمولا بزرگ هستند و حالتی ایستاده دارند، چراغ های جراحی در اتاق عمل ها و بالای تخت بیمار نصب می شوند و نور مورد نیاز پزشک را در هنگام فعالیت تامین می کنند، قیمت این نوع چراغ ها معمولا بالاست و استفاده عمومی ندارند.

انواع چراغ معاینه پزشکی:

چراغ های معاینه باتوجه به کاربردشان به انواع و اقسام مختلفی تقسیم می شود اعم از چراغ معاینه قلمی ، مدادی، پیشانی، رومیزی، دیواری و جراحی محدود در انواع نورهای هالوژن، نور سرد، LED، معمولی و فایبر اپتیک ارائه شده اند که بسته به نوع عملیات به کار گرفته می شوند و انواع مختلف آن ها موجود است.

محصولات مجموعه چراغ معاینه